ГоловнаРеєстраціяВхід
Субота, 28.12.2024, 05:34
Форма входу
Меню сайту

Категорії розділу
Технічна документація Heiztechnik [4]
Монтаж паливних [0]
Біосептики [1]
Правильний комин [0]
Електрична тепла підлога [2]
Зручність каміну-печі [1]
Водяна тепла підлога [1]

Пошук

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Біосептики

Очистка стічних вод

Очистка стічних вод. Септики. Автономна зовнішня каналізація. Каналізація в котеджах, приватних будинках та на дачі.

  Автономні очисні споруди являються невідємним елементом в сучасному будівництві приватного будинку. Каналізація має таке ж важливе значення для людини як вода, електрика, опалення. Небагато економлячи на різниці між вартістю вигребної ями та сучасної системи очистки, недалекоглядні люди втрачають здоров’я та збільшують свої витрати на ліки.

Шкідливі забруднення стоків - це мільярди хвороботворних мікробів та паразитів навколо вигребної ями, які розносяться по всій ділянці через грунтові води, отруюючи навколишнє середовище. При очистці стічних вод в автономних очисних спорудах контакт неочищених стоків з вашим життєвим простором повністю виключений. Існує 2 види установок "Еколайн”: септик з дренажним полем для дач та септик з доочисткою САД для котеджів та приватних будинків.

Переваги даної технології:

·         Високий ступінь очистки стічних вод;

·         Енергонезалежність  автономної каналізації;

·         Економність в використанні;

·         Каналізація самопротічна;

·         Висока якість матеріалів;

·         Надійність та довговічність конструкції;

·         Відсутність  специфічного запаху;

·         Без контакту неочищених стоків з грунтом;

·         Простота експлуатації та обслуговування септика;

·         Напрацьована технологія та досвід.

Простота експлуатації:

·         Один раз в півмісяця засипати дозу біопрепарату (бактерій) в унітаз та змити водою.

Простота обслуговування:

·         Один раз в півроку промити фільтр "пузолан” напором протічної води;

·         Один раз в  півроку промити дренажні труби напором протічної води;

·         Один раз в три роки відкачати з септика шар неорганічних осадків, що накопичились, одночасно заповнюючи септик чистою водою.

Вибір системи очистки

Вибір очисних споруд залежить від багатьох факторів, наприклад, площі ділянки, об’єму стоків, структури грунтів та рівня грунтових вод, режиму проживання, особливостей рельєфу місцевості та побажань користувача.

Принцип роботи автономної каналізації

  На першому етапі стоки з будинку спрямовуються в монолітний  резервуар  з  поліетилену високої щільності (септик  попереднього очищення). Конструкція септика  виконана таким чином, щоб  створити максимально сприятливі  умови  для  протікання анаеробного (безкисневого)  бродіння і таким чином зменшити  міру  забрудненості стоків, що поступають, на 65 - 70.

Впускна труба септика обернена у бік резервуару з метою уповільнення руху стічних вод на вході. На виході встановлений  механічний зйомний фільтр, заповнений вулканічним каменем - пузоланом,  який перешкоджає виходу часток стічних вод. Септик має калібрувальний отвір, що дозволяє регулювати течію рідини при "пікових навантаженнях".

Все ці елементи дозволяють створити в септику найбільш благополучні умови для протікання анаеробних (безкисневих) процесів бродіння, перегнивання і розкладання стоків.

Для прискорення цих процесів застосовується біоактиватор JPR System. Біопрепарат додається у будь-який з санвузлів у будинку один раз в два тижні по 2-3 мірні ложечки.

Другий етап (етап доочистки) здійснюється або в дренажному полі, або в септику аеробної доочистки(САД): 

- Доочистка в фільтраційно-дренажному полі:
 Дренажне поле – це влаштована певним чином система труб з отворами, розташована в грунті через які очищені стоки потрапляють в грунт. У цій системі роль бази для аеробних бактерій виконує шар щебеню безпосередньо під дренажними трубами. Повітря попадає в систему дренажу через грибки, виведені у кінці дренажного поля,  і  відводиться в довкілля через "фанову трубу" (каналізаційний стояк у середині будинку, виведений вище конька даху) за рахунок різниці висот.Для повної доочистки стоків в дренажному полі повинні бути створені максимально сприятливі умови для життєдіяльності аеробних мікроорганізмів. Сумарна довжина дренажних труб підбирається з розрахунку - 12м на одного споживача. При піщаному грунті досить 8м  на одну людину. Відстань між гілками складає 1,5м, а глибина їх залягання в грунті 1,0-1,5м. Бактерії –це селекціоновані анаеробні мікроорганізми, які дозволили прискорити процеси розкладання стічних вод в 1000 і більше разів.

 

  - Доочистка в септику аеробної доочистки (система САД):

Зовнішня конструкція установки така ж, як описаного вище септика. В середині Саду розташовані рами з натягнутою на них дрібно ворсистою синтетичною тканиною типу POLITEX, на ворсинках якої розташовуються багато чисельні колонії аеробних мікроорганізмів. Подання повітря, необхідного для життєдіяльності мікроорганізмів, в САД здійснюється компресором через дифузори. Технологія доочистки передбачає використання вільно плаваючих та прикріплених на текстильних рамах колоній бактерій, які доочищають стоки.

Черговість окисних і відновлювальних процесів, дрібнодисперсна аерація, аеробно-анаеробна стабілізація надлишкового мулу  ці процеси забезпечують високоякісне очищення стічних вод до 95%, що відповідає технічній воді.

Система "Септик САД" цікава тим, що дренаж при такій системі зменшується в 3-5 разів в порівнянні з полями фільтрації. Це пов'язано з тим, що на виході після Саду витікає чиста вода(технічна). Порівняйте самі для 4 чоловік, що мешкають :

1)  система "Септик + Дренажне поле"

2)  система "Септик САД".

При високому рівні грунтових вод застосовують наступну схему системи: Септик + КНС або Септик + САД + КНС.


Важливе місце в роботі очисного спорудження має вентиляция всіє системи. 

Повітря в локальному очисному спорудженні переміщується в зворотньому напрямку відносно з дому (від вентиляційних грибків в кінці дренажу до фанової труби на даху будинку).

   

Категорія: Біосептики | Додав: бур (27.10.2012)
Переглядів: 6411 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

  Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz